Anasayfa / Atatürk / ATATÜRK’ÜN GÖZLERİ

ATATÜRK’ÜN GÖZLERİ

MALTEPE BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA ATATÜRK’ÜN VEFATININ 77. YILINDA, İNGİLİZ RESSAM NED PAMPHILON’UN ATATÜRK’ÜN GÖZLERİ TABLOSU ATA’YA SAYGI DALIŞI PROJESİ KAPSAMINDA DENİZDE AÇILDI.

Maltepe Belediyesi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ve aralarında dalgıçların, öğretim üyelerinin, bankacıların, hâkimlerin ve gazetecilerin de bulunduğu çeşitli meslek grupları tarafından oluşturulan “Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu”,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ölümünün 77. yılında “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliği gerçekleştirdi. Yaklaşık 30 dalgıcın katıldığı etkinlikte, halkın yoğun katılımıyla oluşturulan Ata’ya Saygı Zinciri de karada gerçekleştirildi.

“Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu” üyeleri, Denizde Arama Kurtarma (DAK/SAR) ekibi, geleneksel kürekçiler ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı, Maltepe Halkı ve Maltepe Belediye Başkanı’nın katılımıyla 09.00’da su altına inen dalgıçlar, saat 09:05’te ‘Ata’ya Saygı Duruşunu’ Türk bayrakları ve ‘Atatürk’ün Gözleri Tablosu’ eşliğinde sualtında gerçekleştirdiler.

Saat 09:08’de su üzerine çıkan dalgıçlar, Atatürk’ün Gözleri Tablosu ve Türk bayrağını yeniden su üzerinde açarak Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” özdeyişini yüksek sesle dile getirdiler.

Teknelerin Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla katıldığı etkinlikte, İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un orijinali 3mx1m ebatlarında olan arkrilik tablosunun bir kopyası Atatürk’ün vefatının 77. yılında önemli bir anma etkinliğinde kullanılmış oldu. İngiliz Ressam Ned Pamphilon halihazırda Londra’da Göbeklitepe projesinin dünya lansmanı hazırlığı için çalışmalarını sürdürmektedir.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Atatürk ve Çocuk Sevgisi: Bir Anı

Atatürk ve Türk Çocuğu ATATÜRK’ün özel sekreteri Ekrem URAZ, Avni ALTINER’e ATATÜRK’ün ölümünden sonra Marmara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.