Anasayfa / Genel / Barış Her Zaman Kazanacak

Barış Her Zaman Kazanacak

DUVARA TEBEŞİRLE YAZILAN
“Savaş istiyoruz!”.
En önce vuruldu
Bunu yazan.

Bertolt Brecht

Dün akşam saatlerinde aldığımız bir haberle derin bir acıya gömüldük. Atatürk Havalimanında 3 canlı bomba 36 vatandaşımızda ayırdı bizden. 100’den fazla yaralı için de gergin bekleyişimiz devam etmekte.

İnsanlık tarihi kadar eski zamanlara dayansa da savaşın tarihi biz dünyanın hiçbir yerinde savaşın olmadığı bir dünyanın hayalini kurmak istiyoruz. İlk dönemlerde savaşlar, hayatta kalabilmenin ve varlığını sürdürebilmenin ön koşulu olan bir çatışma olarak doğmuş ancak zamanla bu çatışma, insanın insanla, insanın doğayla ya da doğanın insanla ve diğer tüm güçlerle sürdürülen bir mücadelesi haline gelmiştir.

Dileriz ki ‘barış’ kazanacak.

Bugün elimizde yüreğimizde yine sanata sarılıyoruz.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Göz Göze Atatürk Sergisi 28 Ekim’de kapılarını açıyor

İstanbul1881’in Kosifler Oto’nun ev sahipliğinde düzenlediği Atatürk Sergisi “Göz Göze” için geri sayım başladı. Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.