Anasayfa / Atatürk / 19 Mayıs’a Özel Atatürk’e Saygı Dalışı için Kalamış’tayız

19 Mayıs’a Özel Atatürk’e Saygı Dalışı için Kalamış’tayız

DERİNLERE SAYGI DALIŞ TOPLULUĞU, KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 98. YILDÖNÜMÜ VE ATA’YA VE KURTULUŞ SAVAŞI’NA SAYGI DALIŞI PROJESİ KAPSAMINDA İNGİLİZ RESSAM NED PAMPHILON’UN ATATÜRK’ÜN GÖZLERİ TABLOSUNU KALAMIŞ SAHİLİNDE DENİZDEN ÇIKARTACAKLAR.

Atatürk, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve şehit ve gazilerimiz gibi milli ve manevi değerlerimizi gerçekleştirdikleri dalışlar ile anmakta olan Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu, Kadıköy Belediyesi’nin katkıları ile 19 Mayıs’ta Kalamış sahilinde İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un Atatürk’ün Gözleri tablosunun su altı için özel olarak basılan 1mx3m ebatlarındaki replikasını suyun altından grup üyesi dalıcıların katılacağı bir etkinlik ile çıkartmak için hazırlıklarını gerçekleştiriyor.

Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu Başkanı Metin Karadağ proje ile ilgili gerçekleştirdiği açıklamada; ‘Topluluğumuz, denizlerimizdeki mirasımızı ve tarihimizi hatırlatmak ve atalarımızı yapılacak sualtı etkinlikleri ile anmak amacıyla 2015 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu tarihten bu yana kuruluş amacına uygun bir çok etkinlik gerçekleştiren Derinlere Saygı Dalış Topluluğu, günümüzde bünyesinde pek çok kişi barındırmaktadır. Çeşitli meslek gruplarından, dalıcı olan ya da olmayan, gencinden yaşlısına, su altına, tarihine, yurduna gönül vermiş, ortak paydası Cumhuriyet değerleri olan 100’ü aşkın üyesi ile tamamen gönüllü katılım esasına dayalı faaliyetler düzenlemeye devam etmektedir.

2017 senesi içerisinde bu çerçevede gerek sosyal sorumluluk projelerini gerekse tarihi olayları anma etkinliklerini çevre ve sualtı sevgisini geliştirerek gerçekleştirmeyi hedefliyoruz’ dedi.

Atatürk’ün Gözleri…

Atatürk’e duyduğu ilgiyi ve hayranlığı tuvalinde Mustafa Kemal için özel hazırladığı tablolar ile buluşturan Ressam Ned Pamphilon ise; Samsun’a çıkan Mustafa Kemal ve arkadaşları, bugünler için çok çalışarak azimle Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdular. Bu şekilde büyük zaferin sahibi oldular, onlar için çalışmak ve üretmek benim için büyük bir onurdur açıklamasını gerçekleştirdi.

Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu Türkiye’nin tarihi yolculuğunda kazanılan zaferlere, bağımsız Türkiye için emek vermiş genci, yaşlısı tüm emektar insanlara duyulan saygıyı pekiştirmek devam edecek. Tarihin gönüllerden silinmez kahramanlarıyla ilgili toplum bilincini geliştirmek amacıyla yeni proje ve etkinlikler oluşturmaya devam edecek.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Atatürk’ün Türkiye’yi Çağdaşlaştırma Sürecinde Milli Kültürün Korunması ve Zenginleştirilmesi

Atatürk’ün Çağdaşlık ve Milli Kültür Anlayışı Tümgeneral Sıtkı Aydınel’in konuyla ilgili olan bu güzel yazısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.