Anasayfa / Haber & Duyurular / Ertuğrul Fırkateyni’nin 125. Yıl Anma Törenlerinde Japonya’daydık…

Ertuğrul Fırkateyni’nin 125. Yıl Anma Törenlerinde Japonya’daydık…

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın himayelerinde düzenlenen sanat etkinlikleri çerçevesinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılı anma faaliyetleri ve Ertuğrul Fırkateyni 125. yıl anma etkinliklerinin Türkiye ve Japonya organizasyonlarında yer alan Ned Pamphilon, Ertuğrul Fırkateyni’nin 125. yıl anma etkinlikleri nedeniyle Japonya’da düzenlenen faaliyetlere Deniz Kuvvetleri Komutanlığının daveti ile katılan sanatçı olmuştur.

Türk-Japon dostluğundan oldukça etkilendiğini 125. yıl önce yaşanan bir facianın iki ülkenin yüz milyonlarca insanını nasıl kaynaştırdığını görmekten dolayı dünya barışı adına büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Ned Pamphilon, bu özel törene ait eserlerini de Japon Prensesi’ne ve Kushimoto’da açılan Türk-Japon Müzesi’ne hediye etmiştir.

Ned Pamphilon, TCG Gediz Fırkateyni’nde Resim Yaptı :

Japonya Kushimoto’da düzenlenen anma etkinlikleri esnasında Japon Prensesi Akiko’ya; Kushimoto’nun kardeş şehri Mersin’de yer alan, Kushimoto Sokağı görsellerinden oluşan orijinal akrilik tabloyu hediye eden Ned Pamphilon, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının izni ile TCG Gediz Gemisinde gerçekleştirilen Ertuğrul Şehitleri’ne Saygı töreninin de resmini yapmıştır.

TCG Gediz Gemisi’nin Japonya yolculuğu sırasında uğradığı limanlarda açılan Her Mustafa Her Yer Kemal Sergisi de oldukça ilgi görmüştür.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Zeynep Gümrük Doğadan Denemeler Sergisi Çanakkale’de Açıldı!

Zeynep Gümrük Sergisi Çanakkale’de! 55. Troia Festivali kapsamında açılan Zeynep Gümrük Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.