Anasayfa / Haber & Duyurular / Her Yer Mustafa Her Yer Kemal

Her Yer Mustafa Her Yer Kemal

İstanbul’un Ressamı Ned Pamphilon
Yeni Sergisiyle Palladium’da:
“Her Yer Mustafa Her Yer Kemal”

Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e duyduğu hayranlığıyla yaptığı Atatürk temalı resimleriyle sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon’un yeni sergisi “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal” 28 Ekim 2014’te Palladium Alışveriş Merkezinde açıldı.

İstanbul için en fazla eser üreten yabancı ressamlardan olan Ned Pamphilon yeni sergisiyle, cumhuriyetin en önemli tarihlerinden 29 Ekim ve 10 Kasım’ın anılmasını amaçlamıştır. Her Yer Mustafa Her Yer Kemal sergisinde cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü konu edinen eserler ve birbirinden renkli Atatürk tabloları yer almıştır. Sergi için pek çok yeni resim hazırlayan Pamphilon, yoğun ısrar üzerine daha önce sergilenen “Atatürk’ün Gözleri” adlı eserini de yeniden ziyaretçilerle buluşturmuştur.

Pamphilon, sergi öncesi yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyanın her yerinde saygı gören; vizyonu, ülke sevgisi ve barışseverliği ile özellikle günümüz  toplumları tarafından örnek alınması gereken önemli bir lider olduğunu vurgulamıştır.

07 Kasım’da imza günü ve 10 Kasım’a özel resim maratonu

07 Kasım Cuma günü hayranları için bir imza etkinliği gerçekleştiren sanatçı, Atatürk’ün ölüm tarihi 10 Kasım’ın önemini de özellikle vurgulamıştır. Pamphilon, 9 Kasım sabahı başladığı resim maratonunu 10 Kasım sabahı 9’u 5 geçe tamamlayarak 24 saatlik bir çalışma ile farklı bir Atatürk tablosunu resmetmeye çalışmıştır. Maraton kapsamında sanatçı, Atatürk’ün yeni bir eserini tuvale taşımıştır. İzleyiciler bu çalışmayı anbean takip  edebilme imkanı yakalamıştır.

Sergi kapsamında Ned Pamphilon’un tasarladığı bazı ürünler de İstanbul 1881 markasıyla ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur. Sadece Atatürk’ü değil İstanbul’un güzelliklerini de konu edinen pek çok farklı ürün Palladium AVM’deki özel noktada seyircisiyle buluşmuştur.

 

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

İstanbul1881 Kanvas Tabloları Koçtaş’larda Satışta!

Koçtaş Mağazaları’nda İstanbul1881 Tabloları Satışa Sunuluyor İstanbul1881 kanvas replika tablolarını Koçtaş Mağaza’larından satın alabilirsiniz. Ned …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.