Anasayfa / Etkinlik / Işık Zamandır (Light is Time) Enstalasyonu

Işık Zamandır (Light is Time) Enstalasyonu

Light is Time (Işık Zamandır) Enstalasyonu,  Tsuyoshi Tane tarafından gerçekleştirilen, pek çok ödülle taçlandırılan, oldukça önemli bir projedir. 80.000 temel saat parçasının kullanılarak hazırlandığı ışıltılı şov, Milano Dizayn Haftası’nda Nisan 2014 yılında hayata geçirilmiştir.

Citizen saat markasının kreatif direktörlüğünde yapılan çalışmada Yutaka Endo, LUFTZUG ışık ve ses konusunda sorumluluğu üstlenmiştir. Enstalasyon Milano lansmanı sonrası, Tokyo Spiral Gallery tarafından sergilenmeye devam etmektedir. Aşağıda videolarını göreceğiniz ödüllü çalışmanın yankılarının halen devam ettiği söylenebilir.

Işık zamandır manifestosundan yola çıkarak, dijitalize ettiğimiz, ölçümlediğimiz bugünkü zamanın ana kaynağı olan ışıkla özdeşleşmesinin önemini vurgulayan Tsuyoshi Tane’e katılmamak elde değil…

Zamanın ışıltısını yaşamamız ümidiyle sizleri bu ışık dolu dünyaya, zamanda kaybolmaya davet ediyoruz…

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

ışık zamandır

Kaynak: twistedsifter.com

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Meral Saatçi ile Takıları ve Felsefeleri Hakkında Konuştuk!

Meral Saatçi ile Harika Bir Sohbet… Meral Saatçi ile 09.05.2020 tarihinde Instagram’dan gerçekleştirdiğimiz canlı yayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.