Anasayfa / Etkinlik / Kosifler Oto’nun 30. Yılına Özel Sergi

Kosifler Oto’nun 30. Yılına Özel Sergi

İSTANBUL ÂŞIĞI İNGİLİZ RESSAM NED PAMPHILON’UN “İSTANBUL: BE MY WORLD” ADLI YENİ SERGİSİ KOSİFLER OTO BAĞDAT CADDESİ’NDE AÇILDI.

Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e duyduğu hayranlıkla yaptığı Atatürk temalı eserleriyle sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon’un 2016 yılının ilk sergisi “İstanbul: Be My World” 4 Mayıs 2016 tarihinde açıldı.

Aşığı olduğu İstanbul’u, İstanbul’un tarihi dokusunu parlak renkleriyle ‘Gel Benim Dünyam Ol!’ sloganıyla buluşturan Ned Pamphilon, 24 eseri ve belirli sayıdaki limitli edisyonlarıyla sanatseverleri büyüledi. İstanbul’a dair çalışmalarının yanında Kosifler Oto’nun 30.yılı anısına özel BMW temalı sanat eseri de serginin ilgi çeken eserlerindendi. Ned Pamphilon, tarihi yarımadanın önemli simgeleri ile BMWX1 aracını kullanarak yaptığı orijinal tabloda İstanbul’un figürlerini teknolojik otomobil ile buluşturdu.

Nasuh Mahruki’nin ailesi ile katılım gösterdiği sergiye sanatseverlerin ve basın mensuplarının ilgisi oldukça yüksekti.

Kosifler Oto’nun 30. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, Bağdat Caddesi Kosifler Oto’da 15 Mayıs’a kadar sanatseverlerle buluşmayı bekliyor.

İstanbul-be-my-world-2

İstanbul-be-my-world-3

İstanbul-be-my-world-4

İstanbul-be-my-world-5

İstanbul-be-my-world-6

İstanbul-be-my-world-7

İstanbul-be-my-world-8

İstanbul-be-my-world-9

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Ned Pamphilon’un Eserleriyle 100. Yıl Atatürk Sergisi Hilltown’da!

100. Yıl Sergisi Ned Pamphilon’dan! Atatürk’e duyduğu hayranlığı eserlerine yansıtan İngiliz ressam Ned Pamphilon‘un 36 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.