Anasayfa / Haber & Duyurular / KÜÇÜK RESSAMLAR ANITKABİR’DE DÜNYANIN EN KALPTEN MESAJINI TUVALE YANSITTI

KÜÇÜK RESSAMLAR ANITKABİR’DE DÜNYANIN EN KALPTEN MESAJINI TUVALE YANSITTI

Anıtkabir Komutanlığı ve İngiliz Ressam Ned Pamphilon, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda organize ettikleri etkinlikte tüm çocukları Anıtkabir’de dev tuval başında ağırladı. Özel etkinliğe katılan çocuklar, Ned’le birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ mesajını tuval başında rengarenk boyadı.

Yapılan pano üzerinde 0-7 yaş grubu küçük çocuklar minik ellerinin izlerini bırakarak, 8-14 yaş grubu büyük çocuklar ise mesajı oluşturan harflerin içerisindeki kalpleri boyayarak etkinliğe katıldılar.

Yaklaşık 1.500 çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte oluşturulan panoların ortasında yer alan orijinal tabloda ressam Ned Pamphilon; Mustafa Kemal Atatürk’ü, manevi kızı Ülkü Adatepe’yi, Yalova’da bulunan Yürüyen Köşkü, Savarona’yı ve Atatürk’ün kayığını resmetti.

Ressam Ned Pamphilon, vizyonu ve düşüncelerinden çok etkilendiği Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğin vizyonunu çocuklarda bularak dünyanın ilk çocuk bayramını Türk çocuklarına armağan ettiğini ve bu düşüncenin, global kamuoyunda vurgulanmayı hak ettiğini belirterek; kendisine çalışmaları için destek sağlayan Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkürlerini iletti.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Auguste Renoir ve Eserleri

Pierre –Auguste Renoir / 1841, Limoges – 1919, Cagnes Özetle Renoir:  Yapıtları çoğunlukla yıkananlarla, ev içi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.