Anasayfa / Atatürk / KÜÇÜK RESSAMLAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 95. YILINDA 29 EKİM’DE ANITKABİR’DE

KÜÇÜK RESSAMLAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 95. YILINDA 29 EKİM’DE ANITKABİR’DE

İstanbul1881 tasarım ekibi ve küçük ressamlar; 29 Ekim 2018’de 4. Kez Anıtkabir’de tuvalin başına geçiyor…

İstanbul ve Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sanat çalışmaları ile adını duyuran kültür ve sanat Platformu İstanbul1881 ve tasarım ekibi 29 Ekim 2018 Pazartesi günü “Küçük Ressamlar Anıtkabir’de” projesi ile 4. Kez Anıtkabir’de tuvanilin başına geçiyor.

Küçük Ressamlar Anıtkabir’de projesinin ilk etkinliğini 23 Nisan 2015’te Anıtkabir Komutanlığı ile birlikte düzenleyen sanat platformu, İngiliz ressam Ned Pamphilon’un çalışmalarıyla 1.100 çocuğun katılımı ile Atatürk’ün “Yurtta Barış ve Dünyada Barış” sözlerine dikkat çekmiş ve Mustafa Kemal ve Ülkü Adatepe’nin, Yalova Yürüyen Köşk önünde yer alan eserini barış sözleriyle oluşturulmuş bir komposizyon olarak küçük ressamlar ile birlikte resmedilmişti.

4 Yıllık Çalışma

23 Nisan 2016’da ise 1.500 çocuk ile birlikte tuvalinin başında yer alan İstanbul1881, yine Ned Pamphilon’un çalışmalarıyla Prof.Dr. Aziz Sancar’a 19 Mayıs’ta Anıtkabir’de düzenlenen törende hediye edilen bilimsel tabloyu, Mustafa Kemal Atatürk’ün geometri kitabından esinlenerek boyamış ve oluşturulan büyük komposizyonda “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözüyle yer alan resmi Küçük Ressamlar ile birlikte renklendirilmişti.

23 Nisan 2017 Pazar günü ise 1.700 küçük ressamla birlikte “Bütün Ümidim Gençliktedir” veciz sözünün yer aldığı komposizyonun boyaması gerçekleştirildi.

2018’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 95.Yılı nedeniyle 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 12:30 Anıtkabir’de tuvalin başında yer alacak Küçük RessamlarTürkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” veciz sözünün boyamasını gerçekleştirecekler.

Anıtkabir Komutanlığı’nın düzenlediği tüm çocuklara açık, ücretsiz olan ve 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 12:30’da Anıtkabir’de başlayacak olan etkinlikte, 2-7 yaş grubu çocuklar, kendileri için özel olarak hazırlanan alana rengarenk el izlerini bırakacaklar, dev tuvali daha sonra devralacak 8-14 yaş arasındaki çocuklar, “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” mesajını İstanbul1881 tasarım ekibi ile birlikte oluşturmaya çalışacaklar.

Her yıl olduğu gibi bu sene de yazı alanı ortasında İngiliz Ressam Ned pamphilon’a ait The President / Cumhurbaşkanı eseri yer alacak ve bu sene de katılımcılara ıslak imzalı sertifika dağıtımı gerçekleştirilecek.

İstanbul1881 Genel Müdürü Alp Armutlu da yaptığı açıklamada, ‘İstanbul ve Mustafa Kemal’e büyük bir sevgi ve saygı ile farklı açılardan bakabilmeyi başaran tasarım ekibimizin projelerini desteklemek ve yürütmek bizlere büyük mutluluk veriyor. Küçük Ressamlar Anıtkabir’de projesi her yıl daha kalabalık ve daha büyük bir coşku ile düzenleniyor. 4. Yılımızda da tüm Küçük Ressamlarımız için üreteceğiz ve çalışacağız, ebeveynlerimizi ve tüm küçük kardeşlerimizi etkinliğimize bekliyoruz’ diyerek, proje hakkında destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etmeyi bir borç olarak bildiklerini sözlerine kaydetti

Ayrıntılı Bilgi İçin :

İstanbul1881 /00 90 216 338 1945 – İsnur İnci Sağlam / Medya İlişkileri 

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Göz Göze Atatürk Sergisi 28 Ekim’de kapılarını açıyor

İstanbul1881’in Kosifler Oto’nun ev sahipliğinde düzenlediği Atatürk Sergisi “Göz Göze” için geri sayım başladı. Türkiye …

2 Yorumlar

  1. döndü güney

    10 ve 12 yaşında iki çocuğum var. boyama için kayıt yaptırmak istiyorum acaba nereden kayıt yaptırabilirim. bilgi verirmisiniz. kayıt formu açılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.