Anasayfa / Genel / Mustafa Kemal Atatürk’ün Silah Arkadaşı Değerli İsmet İnönü’yü Saygıyla Anıyoruz…

Mustafa Kemal Atatürk’ün Silah Arkadaşı Değerli İsmet İnönü’yü Saygıyla Anıyoruz…

İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 44. yılı!

Türkiye’nin ilk Başbakanı, ikinci Cumhurbaşkanı, Atamızın silah arkadaşı, özel insan İsmet İnönü’yü, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü arasında en etkili yazışmalar arasında yer alan, İnönü Zaferi sonrası bu satıları sizlerle paylaşıyoruz.

İnönü Savaş Meydanı’nda Metristepe’de
bir görev yüklenmiş komutanlar çok azdır. Ulusumuzun bağımsızlığı ve varlığı, dahice yönetiminiz altında görevlerini şerefle yapan komuta ve silah arkadaşlarınızın yürekliliğine ve vatanseverliğine büyük bir güvenle dayanıyordu. Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makus (uğursuz) talihini de yendiniz

Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Kemal’

Cevaben İsmet Paşa:

Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Kemal Paşa Hazretleri’ne,

Zülum ve zorbalık dünyasının en acımasız saldırılarına karşı yalnız ve şaşkın kalan ulusumuzun maddi ve manevi bütün yetenek ve güçlerini, ruhundaki ateşle toplayan ve harekete getiren Büyük Millet Meclisi’nin Başkanı Mustafa Kemal Paşa!!!

Kahraman askerlerimiz, subaylarımız ve askerlerimizle avcı hatlarında omuz omuza vuruşan tümen ve kolordu komutanları adına övgü ve kutlamalarınıza büyük bir övünçle teşekkürlerimi sunarım.

Batı Cephesi Komutanı İsmet

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Meral Saatçi ile Takıları ve Felsefeleri Hakkında Konuştuk!

Meral Saatçi ile Harika Bir Sohbet… Meral Saatçi ile 09.05.2020 tarihinde Instagram’dan gerçekleştirdiğimiz canlı yayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.