Anasayfa / Genel / Hareketli Fotoğrafların Yaratıcısı: George Redhawk

Hareketli Fotoğrafların Yaratıcısı: George Redhawk

Gözleri görmeyen bir sanatçının muhteşem eserleri….

Sanatçı olmak ve hayata farklı bir perspektif bakabilmek… Ne kadar güzel bir şey. Bakmak ve görmek arasındaki fark buradan kaynaklanıyor. Bazı insanlar baktıklarını farklı yorumlayabiliyor, bazıları gerçeklikleri farklı açılardan artarda getirerek yeni bir gerçeklik oluşturabiliyor.

Fotoğrafları severiz. Fotoğraflar bize kalan anıları ve geçen zamanın değerini bildirirler. Fotoğraflar, içlerindeki farklı boyutlarla bizleri alıp götürürler. Son dönemde, hareketin önem kazanması ile fotoğraflar da hareketlendi. Görsellerin peşi sıra looplanarak gif formatında hazırlanmasıyla, hareketli fotoğrafları elde etmek mümkün oldu.

Bilgisayar yazılımlarını kullanarak, fotoğraf ve animasyon harmanlaması yapan sanatçı George Redhawk’ın hareketli fotoğraflarına hayran kalmamak elde değil. Bir hastalık nedeniyle gözlerinin görmemesi söz konusu olan sanatçının çalışmalarına devam etmesi de hayranlık uyandırıcı bir durum…

g_0343-2db

Sanatçının kendi sözlerinin ve çalışmalarının yer aldığı video ve diğer gif formatındaki diğer eserlere aşağıda yer veriyoruz.

İyi seyirler…

 

George Redhawk

makeup-animated-gif0701

mario-sanchez-nevado

Mily-Serebrenik

peter-gric_06

George Redhawk

George Redhawk

George Redhawk

George Redhawk

Kaynak: http://www.ucreative.com/features/eerie-animated-photographs-by-legally-blind-artist-george-redhawk

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

İstanbul1881 Etsy Mağazası Açıldı…

Dünyanın Her Yerinden Etsy Aracılığıyla Alışveriş İmkanı İstanbul1881’in Etsy mağazasını mutlaka ziyaret edin: https://www.etsy.com/shop/istanbul1881?ref=search_shop_redirect

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.