Anasayfa / Atatürk / Atatürk Temalı Resim Sergisi ‘Her Yer Mustafa, Her Yer Kemal’ Köln’de!

Atatürk Temalı Resim Sergisi ‘Her Yer Mustafa, Her Yer Kemal’ Köln’de!

Atatürk temalı resim sergisi ‘Her Yer Mustafa, Her Yer Kemal’ TGB için kapılarını Köln’de açıyor. 19-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergi ve bu kapsamdaki Nutuk Yıldızı Gösterisi için geri sayım başladı.

İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un Atatürk Temalı Eserlerinden Oluşan “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal” Resim Sergisi 19-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türk Gençlik Birliği’nin (TGB Köln) Organizasyonu ile Almanya’da.

Göbeklitepe, simitçi, Kız Kulesi, kırmızı tramvay, İstanbul’un gökdelenleri, Ayasofya, ayakkabı boyacısı, nargileci, baloncu, sarı taksi, Galata Kulesi gibi Türkiye ve İstanbul’a ait ögeleri tuvaline taşıyarak Türkiye’nin ve Türk kültürünün tanıtımına katkı sağlayan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün onlarca eserini renklendiren İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un Atatürk Temalı yeni sergisi “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal Almanya” 19-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Türk Gençlik Birliği Köln Şubesi’nin organizasyonu ile Köln’de açılıyor.

İstanbul, Türkiye ve Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili en fazla sanat eseri üreten yabancı ressamların başında gelen İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un önceki yıllarda Türkiye’de açılan Atatürk temalı sergilerinden oluşan ve kapsam olarak sanatçının katıldığı Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı etkinliklerinin bazı önemli tablolarıyla da zenginleşen Atatürk temalı yeni sergisi “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal Almanya” 19-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Köln’ün ünlü sanat galerilerinden Altes Phandhaus’ta yer alacak.

İngiliz Ressam ve Atatürk Sevgisi

İngiliz Ressam sergisiyle ilgili yaptığı açıklamada, bugüne kadar düzenlediği Mustafa Kemal Atatürk Sergileri’ne gerek Türkiye’den, gerek yurtdışından büyük bir ilgi gösterildiğini, sosyal medya ve yazılı/görsel basın aracılığı ile kendisine iletilen olumlu mesajlardan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Ayrıca, bu sergi ile Almanya’da eserlerinin ilk kez sergileniyor olmasının bir sanatçı olarak harcadığı emeklerin karşılığında önemli geri kazanımlardan biri olduğunu da dile getirdi.

Sanatçının çalışmalarını düzenleyerek, Almanya’da açılacak Her yer Mustafa Her Yer Kemal Sergisi’nin küratörlüğünü üstlenen İstanbul1881’in Genel Müdürü Alp Armutlu ise; Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü dünyaya anlatmak görevimiz, Mustafa Kemal uluslararası sanat, kültür ve sosyal medya mecralarında Eva Peron’dan daha fazla

bilinmeyi ve anlaşılmayı hak ediyor. Bunun gerçekleşmesi için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz diyerek, TGB Köln’ün organizasyonu ile böyle büyük bir sergiyi düzenleyebildiklerini, Atatürk’ü anlayan Atatürk gençlerinin dünyanın her yerinde uluslararası stadartların üzerinde kültür ve sanat etkinlikleri düzenleme potansiyelleri ile en mükemmel çalışmalara imza attıklarına şahitlik ettiklerini sözlerine ekledi.

Resim Sergisi                     : Ned Pamphilon / Her Yer Mustafa Her yer Kemal Almanya

Yer                                            :  Altes Phanghaus / Kartauserwall 20, 50678 Köln

Tarih                                       : 19-21 Mayıs 2018

Ziyaret Saatleri                     : 13.00-19.00

Ned Pamphilon Hakkında :

İngiliz ressam Ned Pamphilon, 1963’te Londra’da dünyaya geldi. Mimarlık eğitimi alan Pamphilon, kariyerini resim üzerine sürdürdü. Gençlik yıllarında Kuala Lumpur, Suudi Arabistan, Texas ve Türkiye gibi coğrafyalarda seyahat ederek farklı kültürleri inceleme şansı buldu. 1994’te ilk kez İstanbul’a gelen ve İstanbul ile Türkiye’nin güzelliğinden büyülenen sanatçı, 1995’ten bu yana İstanbul’la ilgili sayısız eser verdi. Zaman içerisinde Atatürk’ün hayatını okuyan, vizyonu ve düşüncelerinden çok etkilenen sanatçı, Atatürk’le ilgili ses getiren eserler ortaya koydu. Global kamuoyunda Türkiye ve Atatürk’ün daha sık vurgulanması gerektiğine inanan Pamphilon, halen sergi, proje ve eserinin büyük kısmında İstanbul, Türkiye ve Atatürk temalarına yer veriyor. Çok bilinen eser ve projeleri arasında “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal” sergisi, “Atatürk’ün Gözleri” tablosu, son üç seneden bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Anıtkabir’de düzenlenmekte olan “Küçük Ressamlar Anıtkabir’de” etkinlikleri yer alıyor.

İstanbul1881 Hakkında:

İstanbul’da faaliyet göstermekte olan sanat platformu İstanbul1881, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek İstanbul’un geçmişini ve Türkiye’nin kültürel değerlerini sanatseverlere ve sanat aracılığıyla halkın her kesimine anlatabilmeyi amaçlıyor. İstanbul1881 çatısı altında, başta İngiliz ressam Ned Pamphilon olmak üzere, takı tasarımcısı Meral Saatçi ve dünyaca ünlü minyatür sanatçısı Taner Alakuş eserlerini hayata geçiriyor. Platform ayrıca, telif hakkına sahip olduğu eserleri kanvas tablolar, baskı ve posterler şeklinde de çoğaltarak www.istanbul1881.com adresi üzerinden satışa sunuyor, böylece eserlerin tüm mekanlarda dileyen herkese ulaşabilmesini sağlıyor. Zeynep Gümrük’ün Doğadan Denemeler Seramik Sergisi platformun gerçekleştireceği ilk seramik sergisi.

Detaylı bilgi için Köln TGB / +49 221 34666519

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Atatürk ve Kitap Sevgisi

Atatürk ve Kitap Sevgisi ATATÜRK her fırsatta kitap okuduğu için genç yaşında geniş bir bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.