Anasayfa / Sanatçılarımız / Ned Pamphilon / History of The World: Göbeklitepe Sergisi için Hazırlıklar Devam Ediyor!

History of The World: Göbeklitepe Sergisi için Hazırlıklar Devam Ediyor!

İNGİLİZ RESSAM NED PAMPHILON TÜRKİYE’NİN GLOBAL SANAT MECRALARINDA TANITILMASI İÇİN KOLLARI SIVADI. “HISTORY OF THE WORLD: GÖBEKLİTEPE” SERGİSİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI…

İngiliz Ressam Ned Pamphilon Anıtkabir Komutanlığı ve Türk Deniz Kuvvetleri ile ortaklaşa gerçekleştirdiği sanat faaliyetlerinin ardından, yeni resim sergisi History of The World: Göbeklitepe’nin hazırlıklarına İstanbul’da gerçekleştirdiği stüdyo çalışmaları ile başladı. 

Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğu hayranlıkla resmetiği  Atatürk temalı eserleri ile sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon; bir dizi sanat etkinliğine Türkiye’nin önde gelen kurumlarının teşviki ile imza attı.

Anıtkabir Komutanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “Küçük Ressamlar Anıtkabir’de” etkinliği ve 24 Nisan ve 19 Mayıs Anıtkabir mozolesi önünde yer alan Atatürk’ün Gözleri ve Samsun Heykeli resim çalışmalarını düzenleyen sanatçı; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın himayelerinde düzenlenen sanat etkinlikleri çerçevesinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılı anma faaliyetleri ve Ertuğrul Fırkateyni 125. yıl anma etkinliklerinin Türkiye ve Japonya organizasyonlarında yer aldı.

Göbeklitepe Sergisi ile Hedef Türkiye’nin Tanıtımı :

Çalışmalarını İstanbul ve Londra’da sürdüren sanatçı oldukça yoğun bir sanatsal takvime de hazırlık yaptı. Şanlıurfa Göbeklitepe’yi ziyaret eden Pamphilon; Göbeklitepe’nin dünya tarihini değiştirecek bulguları ile uluslararası önem taşıyan tarih kurumları tarafından tartışıldığını ve dünya çapında önemli bir kaynak olarak nitelendiğini ifade etmştir. Ned; Türkiye’yi dünyaya tanıtmak ve kendisine sağlanan imkanların karşılığında renkli sanat eserleri ortaya koymak istediğini vurgulayarak yeni sergisinin ilk lansmanını ekim ayında İstanbul’da gerçekleştireceğini belirtti.

Göbeklitepe kazı alanına yaptığı inceleme gezisinde kazı yapılan alanda kayalar içinde bulunan bazı figürlerin kendisinin ilgisini çektiğini, Göbeklitepe’nin dünyanın tarihine ışık tutuğunu ve bunun Türkiye’nin tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu; Türkiye’nin bu önemli hazinesinin global sanat platformlarında  hak ettiği değeri bulabileceğini de belirtti.

Yaklaşık 80 sanat eserinin yer alacağı şekilde planlanan “History of The World : Göbeklitepe” sergisi Ned Pamphilon’un, Ned’s Turkey Sanat Projesi kapsamında açılacaktır. Türkiye’yle ilgili pek çok başka özel projeyi gündeminde bulunduran Ned Pamphilon, İstanbul 1881 markasıyla, İstanbul’u ve Mustafa Kemal Atatürk’ü dünyaya tanıtmaya devam edecek.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Ned Pamphilon’un Eserleriyle 100. Yıl Atatürk Sergisi Hilltown’da!

100. Yıl Sergisi Ned Pamphilon’dan! Atatürk’e duyduğu hayranlığı eserlerine yansıtan İngiliz ressam Ned Pamphilon‘un 36 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.