Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

istanbul1881aboutİstanbul 1881’in hikayesi…

İstanbul1881, ‘İstanbul’ ve ‘1881’ ifadelerinin özel birleşiminden gelmektedir. ‘İstanbul’ bütün tarihi değerlerimizi, geçmişimizi ifade ederken ‘1881’ ise Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ümüzü ifade etmektedir.

İstanbul bizim için tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerlidir. İstanbul1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratılmış, Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün izinden giderek İstanbul’un geçmişini ve Türkiye’nin kültürel değerlerini anlatmak amacıyla yola çıkılmıştır.

İstanbul1881’in çıkış noktası tarihimizde yer alan zenginlikleri ve büyük önderimiz Atatürk’ü sanat aracılığıyla kitlelerle buluşturmaktır. İstanbul1881, ‘İstanbul ve Atatürk aşığı ressamı’ Ned Pamphilon tarafından yapılan eşsiz İstanbul ve Atatürk resimleri böylece sanat tutkunlarıyla buluşmaktadır. İstanbul1881 markası bu resimlerin telif hakkına sahip olduğu için bu resimler kanvas tablolar şeklinde çoğaltılarak http://www.istanbul1881.com/ adresinden satışla tüm mekan ve kişilere ulaşılır olmayı hedeflemektedir.

Başta Ned Pamphilon olmak üzere, farklı sanatçıların eserlerine yer verilmekte, İstanbul ve Atatürk’e dair özgün çalışmalarının dışında hazırlamış olduğu farklı koleksiyonlarla dekorasyon ürünleri ve hediyelik eşyalar koleksiyonları üretilmektedir. Özel baskılı sürahiler, bardaklar, kitap ayraçları, sehpalar, mumlar, cetveller, magnetler, seramik tabaklar, yastıklar ve daha nice çalışma bu özel koleksiyonun parçalarını oluşturmaktadır. Dünyaca ünlü minyatür sanatçısı Taner Alakuş’un eserlerinin de yer aldığı koleksiyonumuzda, yine İstanbul’a ait eşsiz ikonların minyatürlerine yer verilmektedir. Bu koleksiyonda yer alan ürünlerimizle http://www.istanbul1881.com/ e-ticaret sitemizin dışında yakın zamanda Kadıköy, Bahariye Caddesi’nde açacağımız galeri ve sanat mağazası özelliği taşıyan mekanımızda buluşma imkanı yakalayacaksınız.

Özel koleksiyonların hazırlanması ve sanatseverlerle buluşturulmasının yanında Atatürk ile ilgili özel günlerde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle 7’den 70’a birçok kişiyle buluşma imkanı yakalamaktayız. 2016 yılında da Atatürk’le ilgili önemli bir çalışmaya imza atmanın gururunu yaşamaktayız. Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘‘Küçük Ressamlar Anıtkabir’de’’projesiyle 1500 çocuğumuz el izleriyle dev bir pano çalışmasına imza atmış, bu pano çalışması da Ned Pamphilon tarafından boyanarak Nobel Ödülü kazanan ve ödülünü Mustafa Kemal Atatürk’e hediye eden Aziz Sancar’ a hediye edilmiştir. (Etkinliğimizin detaylarına https://blog.istanbul1881.com/ned-pamphilonun-eseri-aziz-sancara-hediye-edildi/ adresinden ulaşabilirsiniz.)

İstanbul1881, sanatseverle buluşmayı bir başka platforma daha taşıyarak bir blog açmıştır. Bu blog sayesinde Atatürk’le ilgili daha detaylı bilgiler vermeyi, sanat konusunda özgün yazılarla faydalı olmayı, İstanbul1881 markasının önemli sanatçıları ‘Ned Pamphilon’ ve ‘Taner Alakuş’un çalışmalarını sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir. Blogumuza https://blog.istanbul1881.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul188, İstanbul1881’le aynı değerleri benimsemiş başka sanatçılarla da çalışmayı hedeflemektedir. Böylece Bahariye’de açılacak yeni mekanımızda Atatürk tutkusunu solumayı ve birçok sanatçının eserini sanatseverle buluşturmaya davet etmektedir. Kimi zaman kahvenizi yudumlarken Ned Pamphilon’la sohbet edebilecek ya da daha önce hiç tanımadığınız önemli bir sanatçıyla tanışma imkanı yakalayabileceksiniz. Sanatseverlerin buluşma noktası olabilecek ‘biz’den bir mekan olmasını hedeflemekteyiz.