Anasayfa / Genel / Ölümsüz Usta Kemal Sunal

Ölümsüz Usta Kemal Sunal

Anası ağlatılan bir milleti güldürmeyi başarmıştır. Bu milletin Kemal Sunal’a bir vefa borcu var.
İlyas Salman

Türk sinemasının büyük değeri Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000’de aramızdan ayrılarak sevenlerini yasa boğmuştu. Bugün aramızdan ayrılışının tam 16. yılı. 16 yıldır Kemal Sunal’ın gülüşünden mahrumuz.

O, sayısız filmiyle girdiği bütün rolün üstesinden hakkıyla gelmiş, Türk insanın kalbinde büyük yer edinmiş ve her rolüyle Türk insanını kahkahalara boğmuştur.

Henüz lise yıllarında oynadığı ufacık bir rolle insanları güldürmeyi başaran Kemal Sunal o günlere dair hatırladıklarını ‘Nasıl oldu bilmem, ben kendimi sahici bir sahnede seyircilerin arasında buldum. Ses Tiyatrosundaki ilk rolüm çok kısaydı. Üç dakika sahnede ya kalıyor ya kalmıyordum. Öyle pek bir şey söylediğimi de hatırlamıyorum. Sahnenin bir ucundan girip diğer ucundan çıkıyordum. Ne yaptığımı da pek hatırlamıyorum ama seyirci kahkahadan kırılıyordu. Bu da benim hoşuma gitmişti.’ sözleriyle dile getirmiştir.

İyi ki o gün o sahneye çıkmış ve insanları güldürebildiğinin farkına varmış ve bu yolda ilerlemiştir. Aksi halde Kemal Sunal olmadan Türk sineması hep eksik kalacaktı.

‘Balalayka’ filminin çekimi için bindiği uçakta geçirdiği kalp kriziyle aramızdan ayrılan büyük ustayı saygıyla anıyoruz.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

İstanbul1881 Etsy Mağazası Açıldı…

Dünyanın Her Yerinden Etsy Aracılığıyla Alışveriş İmkanı İstanbul1881’in Etsy mağazasını mutlaka ziyaret edin: https://www.etsy.com/shop/istanbul1881?ref=search_shop_redirect

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.