Anasayfa / Genel / Leo Breuer Ödülü 2016 Sahibi Şakir Gökçebağ

Leo Breuer Ödülü 2016 Sahibi Şakir Gökçebağ

Şakir Gökçebağ

LVR-Landes Museum Bonn, Landschaftsverband Rheinland, Leo Breuer ailesi ve GKG-Bonn; Hamburglu sanatçı Şakir Gökçebağ’ı bu senenin Leo Breuer Ödülü‘ne layık gördü.

Her iki senede bir, Leo Breuer‘in doğum günü olan 21 Eylül’de verilen ödül; bu sene jürinin oybirliği ile aldığı karar ile kendine mahsus materyal çalışmaları, yerleştirmeleri, kurgu fotoğrafları ve heykelleri ile konstruktiv sanatın tematiğini kesin olarak geliştirmesiyle dikkat çeken Şakir Gökçebağ’a layık görüldü.
Leo-Breuer-Odulu-2016-Sahibi-Sakir-Gökcebag-1

Türkiye doğumlu Gökçebağ, kendi sanatsal çizgisini oluşturarak biçimsel ve sosyal eleştiriyi mizah dolu unsurlarla birleştiriyor. Gündelik hayattaki objeleri kullanmayı tercih eden sanatçı, ‘Form, Şekillendirme ve Anlamlandırma’ ögeleri ile büyük boyutlu yerleştirmeler; ayakkabı, şemsiye, süpürgeler, tuvalet kağıtları tasarlayarak bayağı nesneleri, çok zarif, dengeli bir üslupla bir araya getiriyor.

Jürinin Şakir Gökçebağ’ın çalışmalarında en çok Doğu ve Batı sanat geleneğini hakim bir şekilde kullanmasından; ‘Materyal, Form ve Anlam’ı alışılmamış bir sentezle birleştirmesinden etkilendiği belirtilmiştir.

Leo Breuer Ödülü 2016 sahibi Şakir Gökçebağ 20 Eylül’den itibaren GKG-Bonn‘da bir sergi gerçekleştirecek. Hemen ardından 21 Eylül’de  de LVR-Landes Museum Bonn‘da ödül töreni ile ödülüyle buluşacaktır.
Şakir Gökçebağ’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

İstanbul1881 Etsy Mağazası Açıldı…

Dünyanın Her Yerinden Etsy Aracılığıyla Alışveriş İmkanı İstanbul1881’in Etsy mağazasını mutlaka ziyaret edin: https://www.etsy.com/shop/istanbul1881?ref=search_shop_redirect

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.