Anasayfa / Genel / Meral Saatçi’den Kişiye Özel Motto Bileklik

Meral Saatçi’den Kişiye Özel Motto Bileklik

Mottonu seç, bileğine tak! Meral Saatçi’nin bu özel bilekliklerini hemen keşfedin!

Takı tasarımcısı Meral Saatçi‘nin tercih edilen motto bileklerinden örnekleri sizlerle paylaşmak isteriz. Düşüncelerinizi, hayat felsefenizi yansıtan ya da sizi ifade eden motto ya da ifadeleri yazdırabileceğiniz, 925 ayar gümüş, bileği kavrayan bilekliklerle tanışma vakti…

Meral Saatçi takılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.istanbul1881.com/TAKIAKSESUAR,LA_288-2.html#labels=288-2

Meral Saatçi hakkında:

Takı tasarımcısı Meral Saatçi, Kuşadası’nda doğdu ve 1985’te İstanbul’a yerleşti. Takı tasarımına yarı değerli taşları kullanarak başladı. Zaman içerisinde farklı ustalardan mum ve gümüş teknikleri öğrenerek, 1996 yılı itibarıyla bu alana profesyonel olarak eğildi. 2003 yılında Beykoz Cam Ocağı Vakfı’nda, cam sanatçısı Michaela Köppe’den, Türkiye’de ilk kez verilen boncuk yapma eğitimini aldı. 

1996 yılından bu yana Beymen Club gümüş takı koleksiyonunu hazırlayan Saatçi, şimdiye dek dört karma sergiye katıldı. Washington DC National Museum’da çalışmalarını sergileyen ilk Türk takı sanatçısı oldu ve eserleri müze mağazasında uzun süre satışta kaldı. Saatçi uzun yıllardır pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. Ay Marka Grubu’nun önderliğinde, yetiştirme yurtlarındaki genç kızlar için gerçekleştirilen “Güçlü Kadınlar Mutlu Yarınlar – Nar Taneleri” projesinin nar bileziklerini tasarladı ve üretti. Koruncuk Vakfı için temel ihtiyaçları karşılanamayan korunmaya muhtaç çocuklara destek vermek amacıyla “El Ver Hayata Tutunsun” bileklikleri hazırladı. Down sendromlu çocukların “Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz” sloganıyla gerçekleştirdiği farkındalık yürüyüşleri için kelebek bileklikler tasarladı. Türkiye Down Sendromu Derneği’yle birlikte, tüm geliri “Hoş Geldin Bebek” projesine aktarılan bir proje gerçekleştirdi, “Farkındayım” bileklikleriyle destek verdi. En son Kaçuv (Kanserli Çocuklar Vakfı) için 24 gönüllünün Bi’ Sihir Projesi için Bi’ Sihir bilekliklerini tasarladı ve üretti.

Projenin tüm geliri kanserli çocuk ve ailelerine destek olmak amacıyla derneğe bağışlandı. Meral Saatçi projede yer almaya devam etmektedir.

Saatçi takılarını, detaylarda sadelik ve tasarım arayan, farkındalığı yüksek, modern kadınlar için tasarlıyor.
Çalışmalarında gümüş ön olanda olmak üzere altın, bakır ve tüm doğal malzemeleri kullanıyor. Hedefini “sadece ve her zaman mutluluğa erişmek” olarak betimleyen sanatçı, bu hedefe yalnızca hayal ederek ve yaratarak ulaşılabileceğini düşünüyor. Saatçi son olarak, sanat platformu İstanbul1881 için hazırladığı Göbeklitepe koleksiyonunu tamamladı.Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Göbeklitepe’den ve burada yer alan gizemli sembollerden ilhamla hazırladığı koleksiyon, yalnızca İstanbul1881 bünyesinde satışa sunuluyor.

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

“STANDING WHERE EAST MEETS WEST” – İstanbul’un Güzel Tablosu

İstanbul yalnızca bir toprak bütünü değil, tarih boyunca birçok kültürü, devleti, topluluğu, yıkımları-doğuşları, mimariyi, sanatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.