Sadan Hanım filminin tanıtım parçası “Sakın Bırakma” Candan Erçetin tarafından seslendirdi…

Unutulan hikayelerden, unutulmaz notalar!

Alzheimer hastalığını konu alan ‘Sadan Hanım’ filmi yakında vizyona giriyor. Candan Erçetin’in seslendirdiği ‘Sakın Bırakma’nın klibi filmin yönetmeni Göksel Gülensoy tarafından çekildi. Filmin de çekildiği sette çekilen klip, izleyenleri Sadan Hanım’ın anılarında tarihi bir yolculuğa çıkaracak.

 

Alzheimer hastalığı için farkındalık oluşturmak, toplumu bu hastalığa karşı bilinçlendirmek amacıyla beyaz perdeye aktarılan ve yakın zamanda sinemaseverlerle buluşacak “Sadan Hanım’ın film müziği ‘Sakın Bırakma’ şarkısının klip çekimleri tamamlandı. Uluslararası film müzikleri yapımcısı George Kallis’in bestelediği filmin müziğine, sözü ve seslendirmesi ile Candan Erçetin hayat verdi.

Sadan Hanım filminin ve projesinin sponsorları arasında Aksoy Holding, Stella Mobilya, Türkiye Alzheimer Derneği, Nobel İlaç ve İdis İşitme Merkezleri yer alıyor. “Sakın Bırakma” şarkısının klibi 21 Eylül Dünya Alzheimer gününde Türkiye Alzheimer Derneği’nin çalışmalarına destek olması ve bu hastalığa dikkat çekmek amacıyla 21 Eylül 2020 Pazartesi yayınlandı.

Klipte Sadan Hanım’ın hayatından kareler yer alıyor

Klip çekimleri, filmin de çekildiği Sadan Hanım filminin ana karakteri olan ve 2018 yılında kaybettiğimiz Sadan Ünüvar’ın İstanbul, Kadıköy Moda’daki evinde gerçekleştirildi. 30 kişilik bir ekiple çekilen klipte Candan Erçetin “Sakın Bırakma” şarkısının sözleriyle Sadan Hanım’ın evinde, anılara tarihi bir yolculuğa çıkardı. Sadan Hanım filmi içinde yer alan bazı sahneler, klip aracılığıyla Candan Erçetin ile yeniden canlandırıldı.

Sadan Hanım Filmi’nin ve Sakın Bırakma şarkısının yönetmeni Göksel Gülensoy; “4 yıl, 1460 gün, 35 bin 40 saat süren ve büyük bir emek ile çalıştığımız Sadan Hanım filminden sonra, Alzheimer hastalığı için farkındalık oluşturmak için Candan Erçetin ile bir araya geldik. Onun önemli katkılarıyla arzu ettiğimiz bir klibi müzikseverler ile buluşturuyoruz. Alzheimer hastalığı için toplumda farkındalık oluşturmak adına toplumun beğendiği sanatçılarla iz bırakacak işlere imza atıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’de yaklaşık 600 bin Alzheimer hastası var. Bakımları, tedavileri ve sevdiklerinin destekleri bu hastalar için son derece önemli. Sadan Hanım filmi klibinde Türkiye Alzheimer Derneği ile birlikte bilimin ışığında çalıştık. Birlikte iyi bir ekip oluşturduğumuz Candan Erçetin’e, Canan Ergüder’e, Kenan Ece’ye, Serap Aksoy’a, Cansın Bezircioğlu’na, Edip Saner’e, Manur Ark’a, Altuğ Yücel’e ve Prof. Dr. Barış Topçular’a ve notaları ile George Kallis’e ve tüm set ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

“Sakın Bırakma” şarkı sözleri

Karanlıkta bir ışık,

Yakar önce kalbimi

Bir an takılır kalırım

Akar hayat yanımdan

Bulurum ben yolumu

Dönerim sislerden,

Işıklardan sana

Yeter ki sen sarıl bana

Çok sıkı sarıl

Sakın bırakma

Anılar parça parça

Günüm gecem Boşlukta

Dağınık düşüncelerim

Kahreden kıskacında

Bulurum ben yolumu

Dönerim sislerden,

Işıklardan sana

Yeter ki sen sarıl bana

Çok sıkı sarıl

Sakın bırakma

 Beste George Kallis, Söz ve Seslendirme Candan Erçetin

Hakkında istanbul1881

istanbul1881
İstanbul. Tek renkle ifade edilemeyecek kadar zengin, tek kokuyla anlatılmayacak kadar çekici ve asla kaybedilemeyecek kadar değerli... İstanbul 1881, İstanbul’un büyüleyici renkleri ve baş döndüren kokularını saygı duyduğumuz ve kaybetmek istemediğimiz tarihi değerlerle harmanlayarak yaratıldı. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Lütfen kontrol edin

Meral Saatçi’den Göbeklitepe Takı Serisine Yeni Bir Dizayn: Başak Koleksiyonu

Meral Saatçi’nin İstanbul1881 için hazırladığı Göbeklitepe Serisi’ne eklenen yeni figür: Başak Buğday… Verimin, yerleşimin, kısacası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.